Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Dobre wieści z Hiszpanii – Rysie z sukcesami w Pucharze Europy!

01.03.2019
Sporty walki

Nie mogło ujść naszej uwadze to, co wydarzyło się w hiszpańskiej Fuengiroli. Reprezentanci klubu Judo Ryś – Michał Kowalczyk, Alicja Ołdak i Bartosz Borzęcki świetnie spisali się w zawodach w ramach Pucharu Europy, a najlepszym wynikiem popisał się Kowalczyk, który zdobył srebrny medal w kategorii do 66 kilogramów.

Wynik „Kowala" był najlepszą wiadomością spośród wszystkich dobrych, jakie otrzymaliśmy z Półwyspu Iberyjskiego. Była to pierwsza edycja Pucharu Europy w roku 2019 i już z niej zawodnik przywiózł do Warszawy srebrny medal. Jego rywalami w drodze do finału było w sumie czterech przeciwników – dwóch z Izraela, a także dwóch z Brazylii. Dopiero w ostatecznym starciu Kowalczyk uległ zawodnikowi z Rosji, który był jednocześnie obrońcą tytułu mistrzowskiego sprzed roku. Dla judoki z Ursynowa jest to jednak i tak najlepszy rezultat w dotychczasowej karierze.

Innymi judokami z ursynowskiego Rysia, którzy osiągnęli dobre wyniki, byli Alicja Ołdak i Bartosz Borzęcki. Mierząca się w kategorii do 52 kg Ołdak zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce. Był to może rozczarowujący wynik dla niej samej, ale obserwatorzy podkreślali jej dobry styl i umiejętności w walkach z Rosjanką i przedstawicielką gospodarzy z Hiszpanii. Ołdak ostatecznie przegrała w ćwierćfinale z rywalką z USA, a następnie nie mogła pokonać przeciwniczki w repasażu – ponownie uległa tutaj reprezentantce Hiszpanii.

Z kolei Bartosz Borzęcki zajął siódme miejsce w rywalizacji w kategorii do 73 kg. Już w pierwszym starciu miał pecha, jeśli chodzi o dobór przeciwnika - jego rywalem był reprezentant Azerbejdżanu, mistrz Światowych Igrzysk Młodzieży. Pokonany w tym starciu polski zawodnik o pseudonimie „Bebeto" nie dał rady. W dalszej części turnieju musiał mierzyć się z zawodnikami z Czech, Grecji, Włoch oraz Izraela. Ostateczny wynik wystarczył – mimo dobrego stosunku zwycięstw, 3:2 – jedynie do zajęcia siódmego miejsca.

Trener i prezes Judo Ryś, Cezary Borzęcki podkreśla, że każdy z tych wyników jest niezwykle dobrym i ważnym rezultatem dla każdego z naszych reprezentantów. - Pamiętajmy, że jest to Puchar Europy - najwyższy możliwy szczebel rywalizacji na kontynencie. Dla zawodników stanowi to rodzaj kwalifikacji do mistrzostw Europy – miejsca od pierwszego do siódmego dają awans do turnieju rangi mistrzowskiej, stąd też Bartosz Borzęcki i Michał Kowalczyk wywalczyli już upragnioną premię – podkreślił trener.

- Akurat dla tych zawodników naszego klubu to są jedne z pierwszych zawodów pucharowych, w jakich biorą udział. Ten wynik, który osiągnęli, może naprawdę zaprocentować na przyszłość. Oczywiście mogli sprawdzić się najlepszymi – nie zaskoczyło nas, że dominowali Rosjanie. To oni mają topowy zespół w Europie, ale także Azerbejdżan wystawił bardzo mocną kadrę. Wyróżniłbym na pewno też zespół Izraela, który również postawił naprawdę wysokie wymagania naszym zawodnikom – zapewnił Cezary Borzęcki.

Następny Puchar Europy, w którym wystąpią zawodnicy ursynowskiego klubu zaplanowany jest już na marzec – tym razem odbędzie się on w Chorwacji. Tam Ołdak i Borzęcki liczą już na lepsze rezultaty, a Kowalczyk – na powtórzenie świetnego wyniku.

 

Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2019

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Wrzesień 2019 (niedziela)
2
3
Events of the day 4 Wrzesień 2019 (środa)
5
6
Events of the day 7 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 8 Wrzesień 2019 (niedziela)
9
Events of the day 10 Wrzesień 2019 (wtorek)
Events of the day 11 Wrzesień 2019 (środa)
12
13
Events of the day 14 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 15 Wrzesień 2019 (niedziela)
16
17
Events of the day 18 Wrzesień 2019 (środa)
19
Events of the day 20 Wrzesień 2019 (piątek)
Events of the day 21 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 22 Wrzesień 2019 (niedziela)
23
Events of the day 24 Wrzesień 2019 (wtorek)
Events of the day 25 Wrzesień 2019 (środa)
26
27
Events of the day 28 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 29 Wrzesień 2019 (niedziela)
30
X

Wyślij link znajomemu