Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Dobra zabawa podczas turnieju gimnastycznego w SP 323

11.04.2019
Pozostałe
Sport szkolny

Tylko jedna drużyna chłopców i trzy zespoły dziewcząt spotkały się ze sobą w sali gimnastycznej przy Warchałowskiego. Kameralna atmosfera turnieju gimnastycznego w Szkole Podstawowej nr 323 zaowocowała jednak świetną zabawą w pierwszych dniach ursynowskiej wiosny.

Gimnastyka dzieci to sport ogólnorozwojowy, będący świetną podstawową wszelkich innych dyscyplin. Liczne korzyści, jakie najmłodsi mogą odnieść dzięki tego rodzaju aktywności, są po prostu nie do przecenienia. Gimnastyka stymuluje bowiem naturalne tempo rozwoju dziecka, nie forsując zbyt trudnych elementów technicznych na samym początku przygody młodego człowieka ze sportem. Proste ćwiczenia a następnie stopniowo zwiększana intensywność oraz wyzwania sprawiają, że dzieci są zachwycone tą formą ruchu.

- Nie ma lepszego sposobu na zachęcenie uczniów podstawówek do aktywności fizycznej niż dobra zabawa, a to właśnie oferuje im gimnastyka – podkreśla Piotr Rzeszutek, organizator zawodów.

Przeprowadzony w szkole przy Hirszfelda turniej był przedsionkiem rywalizacji 52. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Dzieci startowały w trzech konkurencjach liczonych razem. Były to ćwiczenia wolne na planszy gimnastycznej i skok rozkroczny przez kozła. Dziewczęta miały ponadto do wykonania ćwiczenia równoważne na ławeczce, chłopcy zaś musieli popisać się wykonanym na drążku wymykiem do podporu przodem. 

W konkurencjach żeńskich najlepiej poradziły sobie uczennice SP 323, osiągając dużą przewagę nad rywalkami z Koncertowej i Szkoły Podstawowej nr 96 (201,8 pkt. wobec 178,6 i 97,2 pkt. dwóch pozostałych szkół). Przewaga podopiecznych Katarzyny Stępniewskiej i Piotra Rzeszutka niewątpliwe bierze się z faktu, iż prowadzą oni jedyną na Ursynowie klasę sportową o profilu gimnastycznym. Pozostali uczniowie trenują w międzyszkolnym, akorbatycznym klubie sportowym MAKS, działającym w drugim budynku Szkoły Podstawowej nr 323 przy Hirszfelda. Pomimo swojej krótkiej historii klub zgromadził już w swoich szeregach ponad 250 uczniów i posiada pierwsze osiągnięcia na poziomie ogólnopolskim. To właśnie wychowanka MAKS-a – Jagoda Kosmowska – została najlepszą zawodniczką turnieju (28,5 pkt. indywidualnie). Razem ze swoją koleżanką z tej samej szkoły – Aleksandrą Gierek – zdobyły one pierwsze ogólnopolskie laury dla swojego klubu.

- Gratuluję szkole organizacji tak sympatycznej imprezy, zawodnikom natomiast życzę kolejnych medali zdobytych podczas miejskiego finału Warszawskiej Olimpiady Młodzieży – powiedziała po dekoracji zwycięzców Ewa Garstecka z Wydziału Sportu i Rekreacji, koordynator WOM na Ursynowie.

Medale otrzymali także trenerzy młodych sportowców. Oprócz nauczycieli SP 323 byli to również Anna Dymitrowa ze Szkoły Podstawowej nr 303 oraz Anna Górnicka-Antonowicz z placówki przy Sarabandy.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu