Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

#BiegamDobrze na 13. Biegu Ursynowa

21.05.2019
Bieganie

Trwają zapisy na 13. Bieg Ursynowa. W tym roku uczestnicy ponownie mogą wziąć udział w towarzyszącej wydarzeniu akcji charytatywnej #BiegamDobrze! Fundacja Znajdź Pomoc zbiera pieniądze, które trafią do osób z chorobami onkologicznymi. To wyjątkowa okazja, żeby zafundować sobie aktywną sobotę, a przy okazji pomóc potrzebującym.

Aleja KEN kolejny raz przeobrazi się w trasę biegową już 15 czerwca. Trwają zapisy na 13. Bieg Ursynowa, który jest największym wydarzeniem tego typu w naszej dzielnicy. Popularna impreza co roku przyciąga setki sportowców - amatorów i profesjonalistów. Tym razem organizatorzy przygotowali 2,5 tysiąca pakietów startowych.

Już drugi raz można wziąć udział w Biegu Ursynowa i jednocześnie pomagać potrzebującym. Fundacja Znajdź Pomoc zaprasza do wsparcia największej w Polsce biegowej akcji charytatywnej!

- Stawiamy sobie sportowe wyzwanie, a jednocześnie możemy pomóc osobom chorym na raka. Tym razem wybór ścieżki charytatywnej umożliwi wsparcie podopiecznych naszej Fundacji, przede wszystkim leczących się w Centrum Onkologii na Ursynowie - mówi Małgorzata Kopera, koordynatorka ds. fundraisingu i współpracy z darczyńcami indywidualnymi z Fundacji Znajdź Pomoc.

Charytatywny pakiet startowy kosztuje 200 złotych. Ale zdobywa się go, uruchamiając zbiórkę internetową, do której link dostaniemy po wybraniu przy zapisach "ścieżki charytatywnej". Możemy od razu wpłacić na nią minimum 200 złotych lub poprosić znajomych o datki. Taka suma może pokryć koszt np. wizyty u onkologa, peruki potrzebnej po chemioterapii czy kilku dojazdów do specjalisty.

- Jesteśmy jedyną organizacją onkologiczną w Polsce, która nie pobiera opłat ani prowizji od swoich podopiecznych. Całość wpłat przeznaczona jest na ich leczenie i inne koszty związane z terapią - dodaje Małgorzata Kopera.

13. Bieg Ursynowa to oficjalne Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km oraz Mistrzostwa Polski Masters na tym samym dystansie. Imprezie będzie towarzyszył wielobój sprawnościowy dla dzieci.

- Może to być świetna zabawa dla całej rodziny. My zaś postaramy się dotrzeć i pomóc wszystkim - także tym, którzy mieszkają w mniejszych miejscowościach i poza chorobą mają trudną sytuację materialną - kończy Małorzata Kopera z Fundacji Znajdź Pomoc.

Zapisy do głównego biegu trwają - zarejestrować się można na stronie www.biegursynowa.com. Jeśli chcemy wziąć udział w imprezie i pomóc osobom chorującym na nowotwory - wszystkiego dowiemy się tutaj.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu