Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Bieg pozytywnych emocji

04.12.2017
Bieganie

Pogoda nie sprzyjała. Chłodno, wilgotno, rozpuszczający się śnieg, placki błota na trasie. A mimo to, kilkaset osób wspaniale spędziło sobotnie przedpołudnie biorąc udział w organizowanych przez Dzielnicę Ursynów i firmę Active Sports "Biegu Mikołajkowym".

Jak zwykle, by na trasie nie było zbyt tłoczno, najpierw ruszyły panie i wolniej biegający panowie, a dziesięć minut później reszta mężczyzn. W sobotę miało to szczególne znaczenie, bo trasa była "daleka od ideału" a trzeba pamiętać, że to bieg przełajowy na 10 kilometrów i trochę przebiec trzeba. Do tego w połowie trasy znajduje się "zawrotka" – newralgiczny ze względów bezpieczeństwa element.

Organizatorzy jak zwykle dołożyli wszelkich starań, by wszystko odbyło się bezpiecznie. Stojąca na starcie ekipa karetki nie miała tego dnia za wiele pracy i mogła się skoncentrować na oklaskiwaniu kończących bieg.

Pełne wyniki znajdują się już w globalnej sieci. My jednak nie o nich. Tego dnia liczyła się głównie dobra zabawa.

- Ten bieg dla wielu startujących w naszym Grand Prix, to takie zakończenie sezonu. Nie ma już "ciśnienia" na wynik. Chodzi o spotkanie ze znajomymi, złożenie sobie życzeń w już świątecznej atmosferze. - powiedziała nam Alina Sakwa z Active Sports. - Część osób koncentruje się bardziej na "mikołajkowym" przebraniu niż na samym starcie.

O tym, że cel imprezy udało się osiągnąć, najlepiej świadczy fakt ilość uśmiechniętych od ucha do ucha biegaczy, którzy zaraz po ukończeniu startu i odebraniu pamiątkowego medalu, ruszyli do budynku Szkoły Podstawowej nr 16, gdzie znajdowało się biuro zawodów.

Na miejscu, wszyscy razem raczyli się gorącymi posiłkami, które po takim wysiłku smakowały wyjątkowo. Był to też świetny moment na podzielenie się wrażeniami z trasy oraz złożeniu sobie życzeń na święta Bożego Narodzenia i przyszłoroczny sezon biegowy.

Gdy zaspokojono już pierwszy postartowy głód, ogłoszono oficjalne wręczenie nagród. Na podium co i rusz zmieniały się osoby zależnie od dekorowanej właśnie kategorii.

Nagrody wręczał wiceburmistrz Ursynowa Antoni Pomianowski, który był na biegu od początku i to on pistoletem startowym dał obu grupom sygnał do ruszenia w trasę.

- Nie miałem czasu się przygotować, a jednak dziesięć kilometrów i to w takich warunkach, to kiepski pomysł na pierwszy bieg po dłuższej przerwie. Ciesze się jednak, że wystartowało tylu śmiałków. Mam nadzieję, że za rok będę wśród nich. - powiedział przedstawiciel władz dzielnicy.

Był to ostatni bieg przez nas organizowany w 2017 roku. Zapewniamy jednak już dziś, że nadchodzące dwanaście miesięcy, będzie niemniej "rozbiegane" na Ursynowie niż ostatnie!

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu