Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

BIEG LOTNIKA. Rywalizacja i zabawa w Lesie Kabackim

01.09.2019
Bieganie

Moc atrakcji czekała uczestników tegorocznego Biegu Lotnika. Przy ulicy Leśnej odbył się piknik rodzinny, którego głównym punktem były zawody biegowe. Wszystko to w wojskowej aranżacji.

Wysoka temperatura nie zniechęciła biegaczy, którzy licznie stawili się w Lesie Kabackim, aby wziąć udział w imprezie dedykowanej polskiemu lotnictwu. Blisko 200 biegaczy stawiło czoła przełajowym trasom, liczącym 6 i 11 kilometrów. Organizatorem było Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwo Komponentu Powietrznego oraz Fundacja Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303.  Sportowej rywalizacji towarzyszyły koncerty, namioty wystawowe, oraz prawdziwie żołnierskie jedzenie.

Głównym wydarzeniem sobotniego przedpołudnia był jednak bieg, w którym jako pierwszy linię mety zmagań na dystansie 6 kilometrów przekroczył Sylwester Rębacz.

- To bardzo dobra trasa treningowa – przyznaje 44-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, nie ukrywając, że warunki atmosferyczne były tego dnia wymagające.

Na tym samym dystansie w kategorii kobiet zwyciężyła Agata Pietraś. Złoty medal w biegu na 11 kilometrów wśród Pań wywalczyła Marta Jusińska, z kolei najdłuższą trasę wśród mężczyzn najszybciej pokonał Marek Primik.

- Piękna trasa! Jestem tu po raz pierwszy. Traktuję ten bieg jako przygotowanie do Grand Prix Warszawy-Ursynów. Cieszę się, że w naszej dzielnicy nie brakuje takich imprez ­– opowiada reprezentant ekipy Vege Runners.

W podobnym nastroju wypowiadał się Zenon Dagiel, naczelnik Wydziału Sportu i Rekrecji, który piknik wokół imprezy biegowej zwiedzał w towarzystwie Piotra Zalewskiego - Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ursynów. - Jeżeli chodzi o sport, to Ursynów jest najlepszą dzielnicą ­– chwali Zenon Dagiel, zapraszając na kolejne imprezy sportowe,  których w najbliższym czasie nie brakuje.

Zachętą do ukończenia sobotniego biegu był fakt, że na mecie medale wręczał dowódca COP-DKP gen. dyw. pil. Dariusz Malinowski, wraz z gen. bryg. pil. Ireneuszem Starzyńskim.

Nie należy także zapominać, że odbywający się pod patronatem Inspektora Sił Powietrznych bieg, miał również na celu upamiętnienie lotników września 1939 roku. Wątki te pojawiały się choćby podczas występu Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, oraz w wystawach organizowanych przez partnerów biegu, w tym przez Centralną Bibliotekę Wojskową. Zainteresowanie wzbudzała również strzelnica i wystawa motocykli, należąca do kierowców Stowarzyszenia „Polish Wings”.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Czerwiec 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu