Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Badmintonowy Dzień Dziecka w SP 340

03.06.2019
Gry zespołowe
Rekreacja

Spośród wielu atrakcji z okazji Dnia Dziecka część ursynowskich rodzin wybrała te sportowe. W podstawówce przy Lokajskiego odbył się rodzinny turniej badmintona. Oprócz indywidualnych pojedynków najmłodszych nie zabrakło też familijnych starć w duetach.

Turniej badmintona w Szkole Podstawowej 340 przyciągnął przeróżnych graczy. Za rakietki chwyciły dzieci, młodzież i rodzice. W sumie na hali sportowej przy ul. Lokajskiego 3 grało ponad 20 zawodników. 

- Z okazji Dnia Dziecka mamy turniej dla wszystkich - od najmłodszych po najstarszych. Gramy indywidualnie, w tym wypadku zawodnicy będą dobierani pod kątem wieku i umiejętności. Drugą serią gier będą te rodzinne - w duetach zaprezentują się rodziny - mówi Tomasz Rogowski, sędzia główny rodzinnego turnieju badmintona.

Badmintonowe pojedynki różniły się poziomem, bo w turnieju brali udział zarówno amatorzy, hobbystyczni gracze, jak zawodowcy, którym nieobce są występy w zawodach i rywalizacja medalowa. Organizatorzy tłumaczą jednak, że najważniejszy jest ruch i uprawianie sportu, a turniej został zorganizowany dla zabawy i integracji.

Chodzi nam o to, żeby zachęcić mieszkańców do gry i zabawy. To nie są mistrzostwa zawodowców, tylko wspólna zabawa i promocja aktywności - dodaje Tomasz Rogowski.

Najwięcej emocji budziły oczywiście pojedynki rodzinne. Czasem emocje brały górę, ale wszystkie pary doskonale wiedziały, że bez dokładności i drużynowego zgrania ciężko o zwycięstwo.

- Z tatą gram już od kilku lat. On kiedyś brał udział w zawodach i jest bardzo dobry. Mnie uczy na treningach i liczymy dziś na dobry wynik - ocenia Antoni, który na turnieju pojawił się z tatą i siostrą.

Najlepsze zespoły i gracze indywidualni zostali nagrodzeni. Dzieci mogły liczyć na upominki oraz dyplomy, a na zwycięzców czekały rakietki. Rodzinny turniej z okazji Dnia Dziecka zorganizował urząd dzielnicy oraz środowiskowy klub badmintonowy "Harcownik".

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu