Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Będzie kolejny basen na Ursynowie? 70% mieszkańców jest "za"

20.09.2018
Pozostałe

70 procent mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych chce budowy krytej pływalni na Zielonym Ursynowie. Dzielnica pracuje nad zapewnieniem środków na tę inwestycję. Byłaby to czwarta publiczna pływalnia na Ursynowie.

Przed wakacjami odbyły się spotkania z mieszkańcami, wystartowała też internetowa ankieta. W środę, 19 września podsumowano konsultacje. Dzielnica zapytała mieszkańców o to, co powinno powstać na blisko hektraowej działce pomiędzy Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury a przychodnią zdrowia przy ul. Kajakowej. Równocześnie ruszyła oddolna petycja, w której zebrano ponad 1,7 tys. głosów. 

Mieszkańcy proponowali m.in. park trampolin ze ściankami wspinaczkowymi, kryte lodowisko oraz pływalnię z basenem głębinowym i flyspotem, czyli tunelem aerodynamicznym do latania.

- Aż 70 procent pytanych wskazało jako swój pierwszy wybór pływalnię. Mówili też, żeby połączyć część sportową, czyli basen olimpijski ze strefą rekreacyjną dla wszystkich. Dlatego w obiekcie powinien być brodzik, a basen głębinowy można połączyć z wieżą do skoków. Jeśli chodzi o flyspot wiele osób mówiło że to za drogie i nie dla wszystkich, więc może nie warto tego budować - mówi Stanisław Kordasiewicz z Fundacji Konsultacje Społeczne. Pozostałe propozycje - lodowisko oraz park trampolin zebrały 16% i 10% głosów.

Koncepcja wskazana przez mieszkańców zakłada, że pływalnia składałaby się z trzech basenów: pływackiego o długości 25 metrów i rekreacyjnego z małym aquaparkem z fontannami, biczami wodnymi, rzeką wodną, zjeżdżalnią oraz jacuzzi. Jest w niej też basen o głębokości 15 metrów służący do szkoleń nurkowych, wyposażony w instalację wyświetlającą hologramy naturalnych warunków głębinowych, umożliwiające nurkowanie w otoczeniu podobnym do rzeczywistego z imitacjami groty bądź wraku statku. Byłaby to absolutna nowość w Warszawie.

W nowym obiekcie sportowym może się też znaleźć tzw. flyspot, służący do całorocznego uprawiania swobodnych lotów w tunelu aerodynamicznym, które dostarczają wrażeń podobnych jak przy skokach ze spadochronem czy lotach na paralotni. Przy głównym wejściu do budynku jest miejsce na recepcję, sklepik i kawiarnię. Na pierwszym piętrze mogłyby się znaleźć sale sportowe m.in. do squasha, badmintona, tenisa stołowego, fitness oraz taneczna.

- Zarząd Ursynowa już w najbliższych dniach zacznie szukać pieniędzy. Liczymy na wsparcie naszych i stołecznych radnych. Podstawową sprawą jest zrobienie kosztorysu. Gdy już będzie wiadomo ile to może kosztować, podejmiemy uchwałę inicjującą wpisanie tej inwestycji do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Chcemy to zrobić jeszcze w tej kadencji, czyli w ciągu najbliższego miesiąca - mówił obecny na spotkaniu wiceburmistrz Łukasz Ciołko.

Według wstępnych szacunków nowy obiekt sportowy na Ursynowie kosztowałby ok. 40 mln złotych.

Blisko dwustutysięczna dzielnica ma trzy pływalnie publiczne prowadzone przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, popularne są także obiekty pływackie Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego oraz prywatne baseny na Kabatach.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Sierpień 2019

po wt śr cz pt so nd
1
2
Events of the day 3 Sierpień 2019 (sobota)
Events of the day 4 Sierpień 2019 (niedziela)
5
6
Events of the day 7 Sierpień 2019 (środa)
Events of the day 8 Sierpień 2019 (czwartek)
9
Events of the day 10 Sierpień 2019 (sobota)
11
Events of the day 12 Sierpień 2019 (poniedziałek)
Events of the day 13 Sierpień 2019 (wtorek)
Events of the day 14 Sierpień 2019 (środa)
15
16
Events of the day 17 Sierpień 2019 (sobota)
18
19
Events of the day 20 Sierpień 2019 (wtorek)
Events of the day 21 Sierpień 2019 (środa)
Events of the day 22 Sierpień 2019 (czwartek)
Events of the day 23 Sierpień 2019 (piątek)
Events of the day 24 Sierpień 2019 (sobota)
25
26
Events of the day 27 Sierpień 2019 (wtorek)
Events of the day 28 Sierpień 2019 (środa)
Events of the day 29 Sierpień 2019 (czwartek)
Events of the day 30 Sierpień 2019 (piątek)
Events of the day 31 Sierpień 2019 (sobota)

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu