Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Będą strzelać w szczytnym celu. Turniej Nerfowy na Mandarynki

09.01.2019
Gry zespołowe
Rekreacja

Nerfy? Co to są Nerfy? Rodzice dzieci w wieku szkolnym z całą pewnością znają odpowiedź na to pytanie. Tym bardziej ucieszy ich fakt, że ich pociechy mogą wziąć udział w pierwszym charytatywnym turnieju nerfowym, który odbędzie się w sobotę na Ursynowie.

Dla niewtajemniczonych: Nerfy to pistolety-zabawki, kolorowe wyrzutnie strzałek zrobionych z pianki. Obecnie bardzo popularne na całym świecie wśród dzieci w wieku 6-14 lat, ale także wśród niektórych dorosłych.

W najbliższą sobotę, 12 stycznia, w SP nr 330 przy ul. Mandarynki 1 odbędzie się nerfowy turniej drużynowy organizowany przez Epic Nerf. Cały dochodów zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można jeszcze dołączyć!

Co to za strzałki?

W Polsce Nerfy mają coraz liczniejsze grono fanów, dlatego dużą popularnością cieszą się profesjonalne zajęcia, podczas których dzieci uczą się grać według sportowych zasad i współpracować w drużynie. To idealna alternatywa dla gier komputerowych.

- Nasze dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranem. Nie ma się co dziwić, gry komputerowe są często dużo bardziej wymagające i angażujące niż gry tradycyjne. Minusem takiej sytuacji jest to, że dzieciom brakuje ruchu – tłumaczy Jacek Parczewski trener i twórca Epic Nerf. -  Nasze zajęcia to dużo ruchu, emocje znane z gier, dużo myślenia i wspólnego działania z koleżankami i kolegami z drużyny. Rozwijamy w ten sposób jednocześnie ciało i umysł – dodaje.

To co ważne dla rodziców – zajęcia to nie „zabawa w wojnę”. Zostały stworzone w oparciu o paintball sportowy, który w wielu krajach jest już dyscypliną sportową. Trenerzy kładą nacisk na sportową rywalizację i jasne reguły gry.

Ćwiczenia odbywają się na wynajętej sali do ćwiczeń. Na polu znajdą się specjalne przeszkody oraz cele. Zajęcia mają formę sportową – po rozgrzewce odbywają się ćwiczenia techniki, następnie zawodnicy grają przeciwko sobie. Dobierają się w drużyny, opracowują taktykę i grają ucząc się współpracy.

Zagrajmy dla WOŚP

W sobotę trzyosobowe drużyny będą mogły zagrać w turnieju, z którego cały dochód trafi na konto WOŚP. Limit to 32 drużyny, na razie zarejestrowało się już 13 składów. Wiek uczestników to 7-13 lat, ale mogą się zdarzyć młodsi amatorzy Nerfów. Choć w rozgrywkach biorą udział głównie chłopcy, zapisały się już także dwie dziewczynki.

Zasady turnieju opierają się na paintballu sportowym, który ma już swoją reprezentację narodową w Polsce, trenowaną właśnie przez Jacka Parczewskiego. Wpisowe wynosi minimum 10 zł do puszki przed rozpoczęciem turnieju.

- Zainteresowanie jest duże, więc lepiej zapisywać się już teraz, a nie czekać do soboty, bo nie możemy wówczas zagwarantować miejsca – uprzedza organizator i zachęca do zapisów mailowych.

Rozgrywki odbędą się na drugim piętrze szkoły przy Mandarynki 1, na polu rozstawionym przez organizatorów, którzy zapewnią także cały sprzęt: nefy, strzałki i okulary.

Turniej rusza o godz. 9:00, najpierw odbędzie się rejestracja – zapisane drużyny przychodzą potwierdzić udział, nowe – dopisać się do listy.  O godz. 10:00 rozpoczynają się rozgrywki w grupach, których zwycięzcy przejdą do rozgrywek finałowych.

Gra potrwa prawdopodobnie do godz. 13:00-14:00, później nastąpi rozdanie pamiątkowych dyplomów i pucharów (ufundowanych przez pucharowo.pl) i wręczanie nagród rzeczowych – oczywiście w postaci Nerfów, zasponsorowanych przez ich producenta Hasbro Polska – dla  trzech pierwszych drużyn.

*zdjęcie tytłowe: Epic Nerf

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu