Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Będą strzelać w szczytnym celu. Turniej Nerfowy na Mandarynki

09.01.2019
Gry zespołowe
Rekreacja

Nerfy? Co to są Nerfy? Rodzice dzieci w wieku szkolnym z całą pewnością znają odpowiedź na to pytanie. Tym bardziej ucieszy ich fakt, że ich pociechy mogą wziąć udział w pierwszym charytatywnym turnieju nerfowym, który odbędzie się w sobotę na Ursynowie.

Dla niewtajemniczonych: Nerfy to pistolety-zabawki, kolorowe wyrzutnie strzałek zrobionych z pianki. Obecnie bardzo popularne na całym świecie wśród dzieci w wieku 6-14 lat, ale także wśród niektórych dorosłych.

W najbliższą sobotę, 12 stycznia, w SP nr 330 przy ul. Mandarynki 1 odbędzie się nerfowy turniej drużynowy organizowany przez Epic Nerf. Cały dochodów zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można jeszcze dołączyć!

Co to za strzałki?

W Polsce Nerfy mają coraz liczniejsze grono fanów, dlatego dużą popularnością cieszą się profesjonalne zajęcia, podczas których dzieci uczą się grać według sportowych zasad i współpracować w drużynie. To idealna alternatywa dla gier komputerowych.

- Nasze dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranem. Nie ma się co dziwić, gry komputerowe są często dużo bardziej wymagające i angażujące niż gry tradycyjne. Minusem takiej sytuacji jest to, że dzieciom brakuje ruchu – tłumaczy Jacek Parczewski trener i twórca Epic Nerf. -  Nasze zajęcia to dużo ruchu, emocje znane z gier, dużo myślenia i wspólnego działania z koleżankami i kolegami z drużyny. Rozwijamy w ten sposób jednocześnie ciało i umysł – dodaje.

To co ważne dla rodziców – zajęcia to nie „zabawa w wojnę”. Zostały stworzone w oparciu o paintball sportowy, który w wielu krajach jest już dyscypliną sportową. Trenerzy kładą nacisk na sportową rywalizację i jasne reguły gry.

Ćwiczenia odbywają się na wynajętej sali do ćwiczeń. Na polu znajdą się specjalne przeszkody oraz cele. Zajęcia mają formę sportową – po rozgrzewce odbywają się ćwiczenia techniki, następnie zawodnicy grają przeciwko sobie. Dobierają się w drużyny, opracowują taktykę i grają ucząc się współpracy.

Zagrajmy dla WOŚP

W sobotę trzyosobowe drużyny będą mogły zagrać w turnieju, z którego cały dochód trafi na konto WOŚP. Limit to 32 drużyny, na razie zarejestrowało się już 13 składów. Wiek uczestników to 7-13 lat, ale mogą się zdarzyć młodsi amatorzy Nerfów. Choć w rozgrywkach biorą udział głównie chłopcy, zapisały się już także dwie dziewczynki.

Zasady turnieju opierają się na paintballu sportowym, który ma już swoją reprezentację narodową w Polsce, trenowaną właśnie przez Jacka Parczewskiego. Wpisowe wynosi minimum 10 zł do puszki przed rozpoczęciem turnieju.

- Zainteresowanie jest duże, więc lepiej zapisywać się już teraz, a nie czekać do soboty, bo nie możemy wówczas zagwarantować miejsca – uprzedza organizator i zachęca do zapisów mailowych.

Rozgrywki odbędą się na drugim piętrze szkoły przy Mandarynki 1, na polu rozstawionym przez organizatorów, którzy zapewnią także cały sprzęt: nefy, strzałki i okulary.

Turniej rusza o godz. 9:00, najpierw odbędzie się rejestracja – zapisane drużyny przychodzą potwierdzić udział, nowe – dopisać się do listy.  O godz. 10:00 rozpoczynają się rozgrywki w grupach, których zwycięzcy przejdą do rozgrywek finałowych.

Gra potrwa prawdopodobnie do godz. 13:00-14:00, później nastąpi rozdanie pamiątkowych dyplomów i pucharów (ufundowanych przez pucharowo.pl) i wręczanie nagród rzeczowych – oczywiście w postaci Nerfów, zasponsorowanych przez ich producenta Hasbro Polska – dla  trzech pierwszych drużyn.

*zdjęcie tytłowe: Epic Nerf

Archiwum aktualności

Kalendarz

Grudzień 2019

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Grudzień 2019 (niedziela)
2
3
Events of the day 4 Grudzień 2019 (środa)
5
6
Events of the day 7 Grudzień 2019 (sobota)
Events of the day 8 Grudzień 2019 (niedziela)
9
10
Events of the day 11 Grudzień 2019 (środa)
12
13
Events of the day 14 Grudzień 2019 (sobota)
Events of the day 15 Grudzień 2019 (niedziela)
16
17
18
19
20
Events of the day 21 Grudzień 2019 (sobota)
22
23
24
25
26
27
Events of the day 28 Grudzień 2019 (sobota)
29
30
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu