Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa

Aura dopisała

06.09.2016
Bieganie
W sobotę trzeciego września, w bardzo przyjemnych warunkach pogodowych, wręcz letnich, w Lesie Kabackim na Ursynowie odbyła się kolejna, piąta już impreza biegowa „Grand Prix Warszawy -Ursynów 2016” dla dorosłych.

Było bardzo ciepło i słonecznie jak na wrześniowe przedpołudnie. Zawodnicy mieli do pokonania dystans ok. 10 km. Trasa prowadziła malowniczymi ścieżkami Lasu Kabackiego.

Po wakacyjnej przerwie, wszystkich zawodników przywitał na Linii Startu Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji, Pan Zenon Dagiel

Dla kobiet oraz zawodników pokonujących dystans 10 km powyżej 60 minut start nastąpił o godz. 11.00, pozostali zawodnicy komendę „start” usłyszeli o godz. 11.10. Na linii startu stanęło 209 zawodników wśród których także wystartował przedstawiciel Urzędu Dzielnicy Ursynów, Z-ca Burmistrza Rafał Miastowski

Dystans 10 km najszybciej pokonał Sebastian Polak z czasem 34:00 przed Robertem Zającem, trzeci na linię mety wbiegł Gary Byrne. Wśród pań tryumfowała Ewelina Pisarek z czasem 41.40 przed Karoliną Kundys iMarzeną Sadowską.

Po dotarciu na metę, każdy zawodnik mógł się posilić pączkami i butelką wody.

Zwycięzcy za pierwsze trzy miejsca, otrzymali statuetki i nagrody nagród które wręczał Z-ca Burmistrza Pan Raf Miastowski, a wśród wszystkich zawodników rozlosowanych zostało wiele atrakcyjnych nagród.

Zawody zostały rozegrane bez kłopotów i według obowiązujących przepisów. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali sędziowie PZL, a nad bezpieczeństwem zawodników ratownicy z Pogotowia Ratunkowego (ambulans), obsługa techniczna imprezy, piloci poruszający się na rowerze po trasie podczas przebiegu zawodów oraz Straż Miejska.

Zawody zostały zorganizowane przez firmę ActiveSports przy pomocy środków finansowych Urzędu Dzielnicy Ursynów.