Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

23. lata Metra

19.12.2017
Gry zespołowe

Dwadzieścia trzy lata minęły tak szybko, że upływający czas widać tylko kiedy spojrzy się na wychowanków – dziś dorosłych, mających swoje rodziny, grających zawodowo w siatkówkę. Aż ciężko uwierzyć, że przychodzili do nas jako młodzi chłopcy - pełni pasji, chęci i zaangażowania. To w Metrze zdobywali przyjaźnie, często na całe życie.

To w Metrze poznawali piękny smak zwycięstw, i uczyli się też czasem przyjmować porażki. To w Metrze uczyli się samodzielności na obozach i zgrupowaniach. To w Metrze uczyli się życia. Trenerzy robili co w ich mocy, aby nie tylko szkolić ich siatkarsko, ale i wychowywać na dobrych ludzi.

Co roku, w grudniu cała metrowska rodzina spotyka się, by wspólnie świętować kolejny rok pracy, podsumować to co udało się wypracować, i umocnić postawione sobie przed dwudziestoma trzema laty cele.

Około 250 dzieci objętych obecnie szkoleniem w Klubie Sportowym Metro Warszawa, ich rodzice i znajomi kibicowali wczoraj seniorom KS Metro w walce o ligowe punkty, w meczu z Lesanem Halinów.

Podopieczni trenerów Wojciecha Szczuckiego oraz Jacka Jankowskiego sprawili najlepszy urodzinowy prezent, wygrywając 3:0. Spotkanie od samego początku układało się po myśli drużyny Metra. Bardzo dobrze dysponowani w tym meczu Paweł Mikołajczak, Mateusz Janikowski, Bartek Stępień oraz MVP spotkania Tomek Walendzik, który świetnie kierował grą Metra, od początku spotkania dali jasny sygnał, że interesuje ich tylko zwycięstwo, i to bez straty seta.  Przez wszystkie trzy sety metrowcy w pełni kontrolowali przebieg spotkania. 

- Zagraliśmy dobre spotkanie, musieliśmy się podnieść po ubiegłotygodniowym niepowodzeniu w Międzyrzecu, i to się udało. Potrzebowaliśmy takiego meczu, jak powietrza. Wygrać w takie święto, przed taką publicznością, to był nasz obowiązek. Czuliśmy presję, ale była ona niezwykle motywująca. Cieszę się, że pokazaliśmy dziś, że jesteśmy drużyną. To był dla nas ciężki tydzień, ale praca na treningach i wyjaśnienie sobie pewnych kwestii po ostatnim meczu przyniosło oczekiwany skutek. Jesteśmy dumni, że w taki dzień zapisaliśmy na swoim koncie kolejne trzy punkty – mówił po meczu rozgrywający seniorów KS Metro, Dominik Żukowski.

Klub Sportowy Metro Warszawa, przez dwadzieścia trzy lata pracy zgromadził na swoim koncie liczne medale Mistrzostw Polski od młodzików po juniorów. Wielu wychowanków KS Metro gra teraz dalej na siatkarskich parkietach, wychowankowie KS Metro to Reprezentanci Polski, to Mistrzowie Świata z 2014 roku, i w końcu to przede wszystkim wspaniali ludzie.

- Nie wiem jak to się stało, że przeleciało już dwadzieścia trzy lata. Czas biegnie tak szybko, że w natłoku codzienności, nie zwraca się na to uwagi. Dopiero w takie dni, jak ten dzisiejszy, uświadamiam sobie ile już za nami. Klub Metro to dla nas ogromna część życia, każdy z nas trenerów codziennie zostawia tu część siebie, poświęca często swój wolny czas, każdy z nich robi to z pasji do siatkówki. Kiedy widzę ich zaangażowanie, kiedy widzę zaangażowanie naszych uczniów, kiedy widzę zaangażowanie rodziców…

- Jestem pod ogromnym wrażeniem. Widzę aktywność na Klubowych Social Mediach naszych wychowanków,  którzy grając daleko od Warszawy trzymają za nas kciuki, i wspólnie z Nami przeżywają sukcesy kolejnych młodych siatkarskich pokoleń, to coś co dla nas wszystkich jest niezwykle motywujące i napędzające do dalszej pracy. Dziękuje za kolejny rok wspólnej pracy wszystkim trenerom, dziękuje rodzicom i wszystkim naszym zawodnikom  – powiedział po meczu Prezes Klubu Sportowego Metro Warszawa, Wojciech Szczucki.

Sezon 2017/2018 trwa w najlepsze, mamy nadzieję, że zwieńczony zostanie kolejnymi sukcesami. Wspólnie wspierajmy #naszeMetro!

Fotografia: Anna Klepaczko Lumika

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu