Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

12. Onkobieg na Ursynowie. Ruszyły zapisy!

01.07.2019
Bieganie
Rekreacja

Ruszyły zapisy do najstarszego w Polsce biegu charytatywnego! We wrześniu uliczkami wokół ursynowskiego Centrum Onkologii przebiegną uczestnicy 12. Onkobiegu. Zasada jest prosta - im więcej pętli pokonanych truchtem lub na pieszo, tym więcej pieniędzy na pomoc pacjentom onkologicznym.

Onkobieg to bardzo popularne na Ursynowie wydarzenie sportowo-charytatywne. Wokół niego wytworzyła się wspaniała społeczność - byli pacjenci onkologiczni, zawodowi biegacze, przyjaciele chorych czy po prostu ludzie, którym na sercu leży zdrowie publiczne. Organizatorem jest Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki "Sarcoma".

W tym roku bieg odbędzie się w niedzielę, 8 września o godz. 13:30. Uczestnicy pokonają wielokrotność jednej pętli wokół Centrum Onkologii, liczącej 1560 metrów, dowolnym sposobem – według swoich możliwości i chęci. Można biec, spacerować, czy jechać na hulajnodze. Po pokonaniu każdej pętli każdy dostanie na rękę kolorową frotkę, dzięki nim organizatorzy będą wiedzieli ile pętli pokonali wszyscy zawodnicy. Limit czasowy wynosi 60 minut. W 2018 roku 2,2 tys. uczestników pokonało ponad 15 tys. okrążeń, dzięki czemu stowarzyszeniu "Sarcoma" udało się zebrać rekordową kwotę 90 tys. złotych. Pieniądze - jak co roku - idą na wsparcie dla pacjentów onkologicznych - np. zakup protez, rehabilitację, dojazdy na leczenie. "Sarcoma" prowadzi też kampanie edukacyjne i profilaktyczne.

- Onkobieg ukazuje wsparcie dla pacjentów i ich bliskich. Każda osoba biorąca udział w Onkobiegu w jakiś sposób jednoczy się z pacjentami. Bieg to także moment, w którym mamy okazję powiedzieć więcej o profilaktyce i społecznej odpowiedzialności za zdrowie - mówią Kamil Dolecki i Szymon Bubiłek, organizatorzy Onkobiegu.

Ruszyły już zapisy do tegorocznego wydarzenia. Rejestracja prowadzona przebiega wyłącznie drogą internetową na stronie: www.onkobieg.pl, gdzie można też wpłacić darowiznę i tym samym dołożyć cegiełkę dla podopiecznych stowarzyszenia. W Onkobiegu może wziąć udział 2,3 tys. osób - taki jest nieprzekraczalny limit związany z pojemnością terenów wokół Centrum Onkologii.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w tym roku organizatorzy przygotowali nowość w historii biegu - akcję #Onkobieg dla osób, którym nie uda się zarezerwować pakietu lub które 
z różnych przyczyn nie będą mogły wziąć udziału w Onkobiegu w Warszawie. O godz. 13:30 czasu polskiego każdy może pobiec z dowolnego miejsca na ziemi, wpłacić darowiznę na rzecz stowarzyszenia "Sarcoma" i wrzucić zdjęcie z oznaczeniem #Onkobieg w mediach społecznościowych.

A przed startem biegu w Warszawie odbędzie się rozgrzewka na miarę mistrza – poprowadzą ją przyjaciele Onkobiegu i ambasadorzy m.in. Michał Derlicki - wielokrotny złoty medalista mistrzostw Polski i międzynarodowych mistrzostw  w Wushu Sportowym/Kung fu Sportowym, aktor filmowy i teatralny; Zofia Szawernowska - zawodniczka Brazylijskiego jiu-jitsu, mistrzyni świata i Europy w Grapplingu, psycholog; Jakub Witkowski "Watson" - zawodnik i trener Brazylijskiego jiu-jitsu, były mistrz Europy i wicemistrz świata w Grapplingu.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Kwiecień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu