Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

10-lecie AKL-u

18.12.2017
Pozostałe

W piątkowy wieczór w sali konferencyjnej ursynowskiego ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie dziesięciu lat działalności Akademickiego Klubu Lekkoatletycznego "Ursynów". Pojawili się medaliści olimpijscy, działacze, trenerzy, rodzice, wychowankowie klubu no i oczywiście zawodnicy.

Dzielnicę reprezentował wiceburmistrz Antoni Pomianowski wraz z naczelnikiem Wydziału Sportu i Rekreacji Zenonem Dagielem. Zanim jednak reprezentujący władze samorządowe oficjele przystąpili do wręczania nagród, odbyła się minuta ciszy ku pamięci trenera Sławomira Rosłonia oraz przekazanie złotych odznak "Za zasługi dla sportu", które otrzymał Stanisław Kostaniak oraz Bogdan Obrocki.

Kolejne wyróżnienia przyznał już władze dzielnicy. Wśród uhonorowanych znaleźli się między innymi trener, mistrzyni świata weteranów Genowefa Patla, medaliści olimpijscy Urszula Kielan i Jerzy Pietrzyk, emerytowany urzędnik i działacz sportowy Eugeniusz Dąbrowski, dyrektorzy szkół współpracujących z klubem i rodzice szczególnie zaangażowani w działalność AKL-u. Jednak najbardziej wzruszającym momentem było odebranie nagrody przez wdowę po trenerze Sławomirze Rosłoniu, która podziękowała w kilku słowach za pamięć i powiedziała, że jej mąż był całym sercem zaangażowany w działalność AKL-u.

Patrząc na tegoroczne wyniki naszych lekkoatletów, praca między innymi trenera Rosłonia przyniosła wspaniałe skutki. Przedstawiający je trener Marek Jendrych powiedział.

- W Systemie Sportu Młodzieżowego osiągnęliśmy największy sukces w swojej historii.

Złożyły się na to nie tylko srebrne medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczone przez kobiecą sztafetę 4x100m w składzie: Julia Lipińska, Julia Żurawska, Julia Sokołowska, Maja Maszkiewicz oraz przez Krzysztofa Weremczuka w biegu na 2000m z przeszkodami. Siła AKL-u tkwi w szerokiej kadrze, która zajmuje wysokie miejsca w zawodach warszawskich (trzecie miejsce w tegorocznej odsłonie Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej), mazowieckich i ogólnopolskich. 

Klub nie tylko prowadzi szkolenie, ale i organizuje imprezy sportowe z których największym sukcesem była tegoroczna odsłona Memoriału Tomasza Hopfera, który był jednocześnie Akademickimi Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza. 

Największym wyzwaniem przed jakim stoi AKL-em jest kwestia obiektu. Od samego początku swego istnienia klub boryka się z jego brakiem. Dlatego właśnie szkolenie odbywa się tylko w konkurencjach biegowych, skoku w zwyż i konkurencjach rzutowych.

Życzymy AKL-owi na następne lata, by na terenie naszej dzielnicy powstał stadion lekkoatletyczny, choćby w planowanym Parku Cichociemnych przy Kazurówce. Jesteśmy przekonani, że życzą sobie tego wszyscy, którym leży na sercu dobro "królowej sportu" i naszego klubu.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu