Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

„Chcesz się w zimę zahartować, musisz z Legią wystartować!". III edycja Legia MTB Zimowy

29.11.2018
Pozostałe

W sobotę, 8 grudnia odbędzie się wydarzenie, którego fani kolarstwa nie mogą przegapić! Zawody „Legia MTB Zimowy" na Ursynowie będą okazją do rywalizacji na specjalnie przygotowanej trasie na Wzgórzu Trzech Szczytów w rejonie ulicy Kazury. Jest to trzecia edycja w ramach tego cyklu. W tym roku wyjątkowa jest okoliczność ich rozgrywania – zawody są organizowane z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zawody w ramach cyklu Legia MTB Zimowy odbywają się m.in. na Ursynowie już od kilku lat. Przed nami trzecia edycja, po której zostaną rozegrane jeszcze zawody styczniowe i lutowe, ale już w innych dzielnicach – na Woli i na Bemowie.

- Na Ursynów lubimy jednak wracać, byliśmy także organizatorami zawodów w cyklu letnim – mówi Marcin Wasiołek, prezes Klubu Kolarskiego Legia 1928, dyrektor wyścigu. - Legia MTB Zimowy to impreza zdecydowanie skierowana do amatorów. Określiłbym ją zawodami dla pasjonatów jazdy na rowerze. To coś w rodzaju zorganizowanego treningu dla amatorów z elementami sportowej rywalizacji. W wyścigach biorą w końcu udział całe rodziny, co tylko oddaje świetną atmosferę, jaka na zawodach panuje – dodaje.

Zawodnicy rywalizować będą na dystansach liczonych w rundach, z których każda liczyć będzie 3,6 kilometra. Zmagania rozpoczną się o godzinie 11:00, kiedy to dzieci przypisane do kategorii ŻAK (w wieku 7-10 lat) pojadą na dystansie 3,6 kilometra, czyli jednej rundy. Później przyjdzie pora kolejno na kategorie: MINI – na dystansie 10,8 kilometrów, kategorię MEGA – 5 rund, równe 18 kilometrów, a także kategorię GIGA – rywalizację na dystansie 7 rund, czyli łącznie 25,2 kilometrów. W międzyczasie na dystansie MIKRO wystartują też najmłodsi zawodnicy – czyli dzieci w wieku od 4 do 6 lat. W kategorii MIKRO dzieci obowiązkowo muszą mieć założone kaski, co jest podyktowane ze względów bezpieczeństwa. Na najlepszych czekają puchary i nagrody rzeczowe.

- Dodatkowo, przygotujemy też specjalne akcenty świąteczne. Z racji dogodnego terminu między Mikołajkami a Bożym Narodzeniem chcemy zadbać o to, by uczestnicy poczuli także atmosferę zbliżających się świąt – mówi nam Marcin Wasiołek.

Mieszkańcy Ursynowa są zwolnieni z uiszczania opłaty startowej. Obowiązkowy jest zakup chipa z przypisanym numerem startowym (kosztuje 25 złotych, płatność gotówką w Biurze Zawodów w rejonie startu i mety przy ulicy Kazury na wysokości ulicy Pileckiego). Zapisy przed zawodami potrwają od godziny 9:30 do godziny 13:00. Można się też rejestrować online: http://zima.legia-kolarstwo.pl/rejestracja/.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu