Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Święto policji

19.07.2017
Pozostałe

241 mianowań na wyższe stopnie policyjne, 11 odznaczeń medalami „Za długoletnią służbę” i odznaczeń „Zasłużony policjant” za wybitne osiągnięcia w służbie, wyróżnienia nadane przez władze samorządowe, przemówienia, gratulacje, uściski rodzin i bliskich, chwile wzruszenie i duma z powodu noszenia niebieskiego munduru. 

W taki sposób policjantki, policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II uczcili 98 Rocznicę Powstania Polskiej Policji. Uroczysta zbiórka z pocztem sztandarowym odbywał się w Arenie Ursynów.

Na codzień nasza arena jest raczej miejscem zmagań sportowców lub wystaw niż tego typu uroczystości, ale włąsnie dlatego, że tak wiele imprez odbywających się na Ursynowie jest zabezpieczana przez policję, to Dzielnica wraz z Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreracji zdecydowała się na udostępnienie obiektu.

Po oddaniu honorów sztandarowi przez Komendanta Rejonowego, odtworzeniu Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej i powitaniu wszystkich uczestniczących w uroczystym spotkaniu nadszedł czas na wręczenie, odznaczeń państwowych, medali za długoletnią służbę oraz aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych Medalem „Za długoletnią służbę” odznaczonych zostało 7 funkcjonariuszy.

Natomiast Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług 4 policjantów przypięto Odznakę „Zasłużony Policjant” .

Rozkazami Komendanta Głównego Policji, Komendanta Stołecznego Policji i Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II nominowanych na wyższe stopnie Policyjne zostało 241 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy tejże komendy.

Nagrodami Burmistrza Dzielnicy Mokotów wyróżnionych zostało 5 funkcjonariuszy. Burmistrz Ursynowa wyróżnił 7 policjantów i 4 mundurowych nagrodził Burmistrz dzielnicy Wilanów.

Odadtkowo gospodarz Ursynowa Rafał Kempa przekazał pamiętkowe ryngrafy funkcjonariuszom z którymi urząd współpracuje najczęściej.

Prócz Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II podinsp. Mariusza Kaszowicza, I Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II podinsp. Mariusza Idźkowskiego, zebranych policjantek policjantów, pracowników cywilnych w uroczystościach uczestniczyli:

Burmistrz Dzielnicy Mokotów - Bogdan Olesiński, Burmistrz Dzielnicy Ursynów – Robert Kempa, i Burmistrz Wilanowa - Ludwik Rakowski oraz Zastępcy Burmistrzów, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Ursynów - Teresa Jurczyńska-Owczarek, Ks. Kapelan KSP Józef Jachimczak, Zastępca Prokuratora Rejonowego Warszawa Mokotów, Dyrektor Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, Rektor i Kanclerz, SGGW, Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI, Dyrektor Aresztu Śledczego Warszawa Służewiec, Zastępca Naczelnika II Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy, kierownicy Delegatur Biura Bezpieczeństwa i Zarządzenia Kryzysowego m.st. Warszawy oraz rodziny i bliscy odznaczanych i nominowanych funkcjonariuszy.

Podczas uroczystej zbiórki odczytany został list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, który złożył policjantom najserdeczniejsze życzenia podkreślając ich profesjonalizm oraz trud wkładany w bezpieczeństwo państwa. Odczytano również list gratulacyjny Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. dr Rafała Kubickiego, który życzył funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym dalszych sukcesów zawodowych, dziękując za wzorową służbę, profesjonalizm i niejednokrotne dla dobra służby i w trosce o bezpieczeństwo obywateli.

Przemawiając do wszystkich zebranych Komendant Rejonowy Policji Warszawa II podinsp. Mariusz Kaszowicz podkreślił, że bezpieczeństwo i dobro mieszkańców jest dla mokotowskich policjantów priorytetem, mówiąc „Każdego dnia stykamy się niebezpieczeństwami oraz z zagrożeniami w walce, z którymi gotowi jesteśmy poświęcić własne życie. Każdy z nas doskonale zna słowa przysięgi, którą składał w dniu wstąpienia w szeregi Policji. Zdajemy sobie sprawę, z jakimi zagrożeniami mamy do czynienia. Lecz to staje się nie ważne, w konfrontacji z celem, jaki nam przyświeca – z dobrem drugiego człowieka”.

Podczas uroczystości nie zabrakło słów uznania, gratulacji i życzeń kierowych do wszystkich obchodzili Święto Policji.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu